Zaujímavosti – Ako zvíťazil TOM60229 na HCT2017

Booking.comPo dlhej a náročnej ceste plnej konkurencie v Hearthstone sa vytvrvalému Taiwanovi Chen Wei-Lin prezývaného aj ako Tom60229 podarilo zdvihnúť pohár na Hearthstone Championship Tour (HCT) 2017.

Tento šampionát sa uskutočnil 21.01.2018 v Amsterdame. Bol to sen za ktorým si išiel niekoľko rokov. A teraz nastal čas aby sa hrdo obzrel spať a zhodnotil dobré i zlé momenty ktoré sprevádzali jeho cestu k tomu aby sa stal Majstrom Sveta.

Redaktori Blizzardu maly chvíľku čas aby sa s Chenom (Tom60229) bližšie zoznámili a mohol sa nám bližšie predstaviť. Otázky boli smerované nielen na jeho súkromie ale i na rozhodnutia ktoré urobil počas majstrovstvách sveta HCT aby získal titul majstra sveta.

Kto ti pomohol trénovať na HCT?
Pinpingho bol človek ktorý somnou hrával Hearthstone najviac. Pokiaľ bol online a ja som ho potreboval tak trénoval somnou. Pinpingho bol samozrejme i najsilnejší z mojích priateľov. Samozrejme som nevynechal ani sledovanie stratégie mojích spoluhráčov.

Akú si mal úlohu vo svojej skupine
“Veľký Brat” bola prezývka ktorú som od nich dostal. Hráči na Taiwane sú veľmi známi a priateľský medzi sebou. Napríklad veľa z nás začali s hrou mahjong. Mohli sme sa stretnúť, hrať hry, spoločne sa najesť a diskutovať nad stratégiou. Rolu trénera v skupine som si naozaj obľúbil.

Aký si mal tréningový režim pre Majstrovstvá sveta?
Spomínam si že predchádzajúci patch bol vydaný 11.12.2017, takže som strávil takmer celý mesiac doma a usilovne trénoval. Iba počas ALL-STAR INVITATIONAL som opustil dom a vyčlenil som si prestávku pre seba. Mojím prvotným cieľom bolo vyskúšať HCT decky na ALL-STAR INVITATIONAL, ale potom som si uvedomin že meta sa zmenila. Ako príklad možem uviesť Jade Druid decky a ďalšie ktoré sa objavily až po ALL-STAR INVITATIONAL. Vačšinu príprav som preto nechal na neskor. Nové typy deckov ktoré sa objavili mi opať daly nejakú prácu. Ak by som zhodnotil ako vyzeral môj deň tak to bolo jedlo – spánok – Hearthstone.

V mojom režime bol aj mierny rozdiel po tom, ako som zbadal môj line-up v turnaji. Snažil som sa sústrediť viac na decky ktoré niesu až tak hrané a samozrejme som oslovil svoju skupinu na Skype aby mi ich pomohla otestovať.

Ako si určil ktoré decky použiješ na lineup v HCT?
S Priestom, Jade Druidom, a Rogue deckom ktoré som mal pripravené som sa musel rozhodnúť či bude lepšie zvoliť Cube alebo Control Warlocka. Každý pred turnajom vedel že Warlockom sa bude vždy brániť. Takže som si myslel že Cube Warlock je výhodnejší ako Control Warlock. Prečo? Pretože Cube Warlock si vedie lepšie proti Priestovy. Control Warlocka mohol uprednostniť môj súper aby sa mu nebránil čo by ma uviedlo do nevýhody. Nechcel som aby môj súper nebránil proti Warlockovi.

Mať možnosť vrátiť sa spať, zmenil by si niečo na svojích balíčkoch?
Som veľmi spokojný s kartami v jednotlivých deckoch. Pokiaľ ide o typy deckov, Rogue bola moja posledná voľba, a potencionálnym kandidátom by bol Control Mage. Privediesť si Druida, Priesta a Warlocka bolo nevyhnutné. Takže otázka zostala Rogue alebo Mage, netestoval som Control Magea takže neviem či by bol lepší ako Rogue.

Na čo si si dával pozor?
Ak sa pozriete na môj lineup, dva z mojích deckov sa zle ujali proti Warlockovi.
Nieje dôvod aby som nepodcenil Warlocka.

Aký je tvoj štýl ako hráč? Uprednostňuješ typy deckov alebo stratégie?
Pokiaľ ide o môj štýl povedal by som že by mohol byť viac konzervatívnejší. Ak mám alternatívy, preferujem sa neposliehať to RNG.

Keď hráte zápas, hráte karty ktoré dostanete – také sú vždý zápasy. Niektorí hráči sú vždy konzervatívni, ale nemyslím si že je to správne zmýšlanie.Je to vždy rozhodnuté tým čo tvoj protihráč hrá, čo sa aktuálne nachádza na ploche, a aké karty ste dostali. Je to stále meniace sa rozhodnutie či chcete hrať obranne alebo prejsť do útoku.

Ak sa pýtate na moje preferované decky, pred chvíľou by som okamžite povedal že preferujem midrange alebo control decky. Tento rok, si myslím že sa mi dobre darí s aggro deckmi, a začínam sa s nimi dobre cítiť. Ale na druhej strane niektoré druhy deckov by som nikdy neopustil na základe mojej osobnej skúsenosti ani v dnešnej dobe.

Ako ťa ovplyvnilo sklamanie s tvojimi výsledkami z HCT2014?
Nepovedal by som že ma ovplyvnili nepriaznivo – hral som zle tak som prehral. Táto skúsenosť ma ale prinútila zabezpečiť aby som túto chybu nikdy nezopakoval. Bolo to doležité preto aby som dosiahol normálnu úroveň mojho herného výkonu. Dôvod prečo som mal zlý výkol mohol byť kvôli strachu z pódia a vlastne som zahral kartu ktorú som zahrať nechcel – čo bolo určite kvôli spomínanej nervozite z pódia. Táto skúsenosť ma donutila aby som už nikdy neprepadol tomuto strachu.

Ako nový majster HCT, akú radu by si dal talentovaným hráčom?
Pre nového hráča by som povedal – Hraj viac Hearthstone. Pokús sa źískať viac skúseností. Pre hráča ktorý sa snaží posunúť o level vyššie – Hrať viac zápasov nestačí. K výhre potrebujete viac myslenia. Musíte viac premýšlať o tom čo by práve teraz urobil váš súper, alebo čo urobí v nasledovnom ťahu.

Ak váš súper hrá kartu ktorá je neočakávaná potom budete premýšlať. Bolo to preto lebo ste nesprávne hrali? Maly by ste sa obrániť pred touto voľbou? Toto je najjednoduchejší spôsob ako sa zlepšiť, vždy premýšlajte čo váš súper urobil a urobí. Mali by ste mať možnosť predstaviť si vopred každé kolo, počnút mulliganom. Keď sa zlepšíte v hre, malo sa vyskytnúť čoraz menej prekvapení.

Čo chcete dosiahnuť v roku 2018?
Príprava na turnaj je veľmi náročná. Možno v roku 2018 sa budem viac sústrediť na streaminga na kariéru v tejto oblasti. Samozrejme že budem stále súťažiť v turnajoch ale nebudem sa sústrediť toľko na môj rank ako predtým. Ak sa znova objavím na HCT, stále budem chodiť von.

 

Ak by ťa zaujímaly decky ktoré použil TOM60229, nájdeš ich kliknutím na nasledovný odkaz.
Ak ťa zaujal Hearthstone Championship Tour, registráciu nájdeš kliknutím na nasledovný odkaz.

Nakoniec by som ti chcel poďakovať že si prišiel na našu stránku, priestor pre tvoj komentár a spätnú väzbu sa nachádza dole pod článkom. Budem rád ak prípadne napíšeš čo sa ti páčilo / nepáčilo, kde vidíš priestor na zlepšenie a prípadne čo by si chcel vidieť a čítať u nás 🙂
// MYSTIQUE

Celý povodný článok možeš nájsť v anglickom jazyku na officiálnej stránke Blizzardu po názvom HCT WORLD CHAMPION TOM60229 ON HOW HE WON od Kevina Hovdestada. Tento článok bol zdrojom naších informácii a viedol k motivácii napísania voľného prekladu, ktorý samozrejme nemusí 100% odpovedať originálu.

Zaujímavosti – Ako zvíťazil TOM60229 na HCT2017