#1 MYSTIQUE – Magic: The Gathering Arena – Registrácia a úvodný tutoriálMAGIC: THE GATHERING ARENA


Ahoj,
Tak tento krát som sa nechal prepadnúť hrou Magic The Gathering Arena! Túto kartovú legendu som kedysi hral ako maximálny amatér. Kedže je tomu cez 10 rokov kedy som dal prednosť WOW TCG a YUGIOH ( bol som jedným z TOP 3 na SK scéne, Yeeey ^^ ). Úprimne si už moc nepamätám pravidlá, tak som zvedavý ako mi to pôjde! Ale rozhodne sa na to teším. 🙂


Tento live stream bol nahrávaný z notebooku Lenovo Legion Y520 na Intel Core i5-7300HQ (2.5GHz, TB 3.5GHz, HyperThreading); 16GB RAM DDR4; na grafike NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5; s Full HD rozlišením 1920 x 1080 bodov. Viac informácii o našom vybavení nájdeš na úvodnej stránke.


Ako som spomínal v minulosti sa mi podarilo odohrať pár hier so swamp deckom, ale nakoľko to bolo pred viac ako desiatimi rokmi … tak sa zázraky nekonali. Však to uvidíš sám 😀 Hlavne veľa trénovať a verím že to bude lepšie!


INŠTALÁCIA A REGISTRÁCIA


Registrácia prebehla rýchlo a bez problémov. Odkaz na stiahnutie nájdete na oficiálnej MTG stránke. Po stiahnutí klienta ktorý má približne 5MB sa hra spustí a nainštaluje zo servera. Inštalácia je rýchla a bez problémova.

Po prvom stustení hry Magic The Gathering Arena vás klient vyzve k prihláseniu, alebo registrácií. V mojom prípade môžeš vidieť ako som sa zaregistroval priamo vo videu.


ÚVODNÝ TUTORIÁL


Tak pri úvodnom tutoriály som sa naozaj zapotil! Dokonca som ho ani neprešiel na prvý krát ako v Hearthstone. Ale druhý pokus pri poslednom hrdinovy bol nakoniec úspešný. Veľmi mi to pripomenulo časy strávene nad WoW TCG. Je to už nejaký ten čas ale hranie TCG mi naozaj začína chybať. Veľmi sa mi páčilo že bola možnosť hneď od začiatku si vyskúšať súboj proti viacerým typom herných balíčkov.


TIP NA ZÁVER


Určite ak máš rád HS, YGH TCG alebo inú “zberateľskú kartovú hru” vyskúšaj túto klasiku. Venuj tomu par hodín a uvidíš čo z toho vznikne. Ak by ťa nebavila “online” verzia tak si môžeš zakúpiť reálne karty a vyhľadať komunitu hráčov v okolí. Verím že na Facebooku bude plno skupín pre každé mesto. Pre Prahu ti poradím obchod Černý rytíř s ktorým som bol maximálne spokojný.


POMOHOL TI TENTO ČLÁNOK?


Tento blog mám ako svoje hobbie, nemám platenú sekciu a nevenujem sa mu ani pravidelne. Je to z dôvodu že sa venujem iným projektom ktoré mi prinášajú zisk. Tieto projekty nájdeš v menu a pokiaľ ťa zaujmú budem rád ak si ich pozrieš. Pokiaľ nie nevadí! 🙂 Avšak budem rád ak mi zanecháš nejaký komentár, spätnú väzbu, ktorá mi pomôže tento blog posunúť vpred. Aspoň budem vedieť že to niekto dočítal naozaj do konca a veľmi ma to poteší! Internet je o komunite ľudí so spoločnými záujmami a spoznávaní sa. Tak toho využime!

P.S.: Reklamu na Alzu tu mám zámerne, mám s nimi affiliate partnerstvo a pokiaľ sa cez ten odkaz preklikneš a do pár dní niečo zakúpiš pomôžeš mi tak priblížiť sa k nulovým nákladom na vývoj a písanie tohto blogu. Nebude ťa to stáť ani cent navyše a namiesto provízie pre Alzu, bude časť smerovaná na môj účet.

… a na záver jedno veľké ďakujem!
MYSTIQUE